Přihlásit

Aktuality | Ft.Tul.cz

INTELIGENTNÍ VESTA PRO ZÁCHRANNÉ SLOŽKY
V rámci projektu INTER-EUREKA byl na Katedře oděvnictví, ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a firmou GiTy, a.s., navržen a realizován funkční vzorek Smart Profesního Oděvu určeného pro záchranné složky. Do oděvu je implementován a integrován elektronický modulární systém pro sledování okolí pomocí kamery, sledování mikroklimatu nositele, senzor kvality ovzduší se sdruženým senzorem teploty, vlhkosti a barometrického tlaku apod. Všechny informace může okamžitě sledovat dispečink prostřednictvím bezdrátového přenosu přes síť Wi-Fi a dle situace může okamžitě reagovat na potřeby při zásahu.
EXKURZE ADIENT k.s.
Opět po roce jsme navštívili výrobní podnik Adient Czech Republic k.s. v České Lípě, který se specializuje na výrobu autopotahů. Tentokrát se exkurze dne 20. 3. 2019 zúčastnili studenti 2. ročníku bakalářské studia a 1. ročníku navazujícího studia navštěvující předměty SAZ a POS. Po přivítání s technickým ředitelem Ing. Petrem Koutským a jeho kolegyní Kateřinou jsme navštívili stříhárnu a šicí dílnu. Seznámili jsme se speciálními technologiemi, které se používají při výrobě kožených i textilních autopotahů. Děkujeme za krásnou a naučnou exkurzi, která byla precizně naplánována. Exkurze se všem moc líbila, jak bylo znát z otázek i zvídavých dotazů samotných studentů. Děkujeme a budeme se těšit zase za rok.

Ing. Katarína Zelová Ph.D.
     
POČÍTAČOVÁ UČEBNA
Počítačová učebna je pro studenty volně přístupná v Po - Pá do 15:30 v době mimo výuku.
Po této hodině je přístup možný pouze po dohodě s vyučujícím.

EXKURZE ADIENT k.s.
Ve středu 23. 5. 2018 navštívili studenti a pedagogové katedry oděvnictví výrobní podnik Adient k.s. v České Lípě, který se specializuje na výrobu autopotahů. Technický ředitel Ing. Petr Koutský nás seznámil s historií, novými technologiemi a sortimentem podniku. Dále exkurze pokračovala ukázkou samotné výroby autopotahů různých světových značek. Studenti si prohlédli stříhárnu a šicí dílnu. Závěrem bychom vyzdvihli, že firma Adient měla celou akci perfektně připravenou a chtěli bychom tímto poděkovat vedení firmy i zaměstnancům, kteří se nám v podniku věnovali, za jejich čas a vlídné přijetí. Všem studentům i pedagogům se exkurze velmi líbila a určitě i přispěje k jejich odbornému profesnímu růstu.
 
VIDITELNĚ S TUL
Prezentace oděvů a oděvních doplňků zvyšujících bezpečnost silničního provozu měla úspěch.
 
 
STUDENTKY ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALY ODĚVÁŘSKÉ PRAKTIKUM
Na KOD šijeme s radostí!
Pět studentek Fakulty textilní TUL se v únoru zúčastnilo prvního ročníku „Oděvářského praktika“ pořádaného katedrou oděvnictví. Pod vedením pedagogů Ing. Blaženy Musilové, Ph.D, Ing. Kataríny Zelové, Ph.D a Hanky Rulcové si studentky zhotovily vlastní střih na tričko. Tričko si vyrobily na speciálních šicích strojích, které má KOD na šicí dílně. Své povedené výrobky si ozdobily barevnou výšivkou s logem TUL. Některé z nich si v průběhu kurzu stihly zhotoviti další výrobek. Další kurz oděvářského praktika ve školním roce 2016/2017 je naplánován na konec letního semestru.
 
 
ÚSPĚŠNÉ ABSOLVENTKY KOD