Přihlásit

Aktuality | Ft.Tul.cz

 

WWW.KATEDRADESIGNU.CZ

@KATEDRADESIGNU

KATALOG KDE

 

Talentovky 2022 / 2. kolo 

BAKALÁŘSKÉ STUDIJNÍ PROGRAMY 3leté

Návrhářství (Bc.)

specializace: Textilní technologie a vzorování
specializace: Návrhářství textilu a oděvu
specializace: Návrhářství skla a šperku

Termín přihlášek  - do 31. 7. 2022

https://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/navrharstvi

Přijímací talentová zkouška - srpen 2022

MAGISTERSKÉ STUDIJNÍ PROGRAMY 2 leté

https://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/design-textil-odev-sklo-sperk

 


 

Save the date / Technical univerzity Liberec in the Czech Centre Paris                  9. 9. 2022 od 19 hodin / KDE v Paříži

 Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci a České centrum v Paříži Vás srdečně zvou na výstavu s vernisáží a komponovanou módní přehlídkou studentských prací z Katedry designu zařazenou do programu Paris design week 2022.

Výstava potrvá od středy 7. září do neděle 11. září 2022 v prostorách Českého centra v Paříži, kdy probíhá i rezidenční pobyt studentů.

V pátek 9. září 2022 od 19 hodin, v rámci Českého centra a festivalu Paris design week, proběhne vernisáž s módní přehlídkou sestavenou z vybraných kolekcí oděvů a šperků studentů Katedry designu. Široké veřejnosti tak ukážeme autorský textil a oděvy formou site-specific instalace, do textilu oblékneme budovu a její zázemí.

Prezentovaná žakárská tkanina s autorskými dezény studentů na téma „Šelmy“ nebezpečné a půvabné byla realizovaná ve spolupráci s Katedrou technologií a struktur (KTT), finální úpravu tkaniny provedla firma Mileta a.s..

V průběhu studentského rezidenčního pobytu v Českém centru v Paříži vzniknou autorská videa a prezentace ke komponované módní přehlídce reflektující pařížský módní svět. Zveme Vás do příjemného prostředí plného mladé energie.

Těšíme se na Vás v pátek 9. září 2022 v 19 hodin na dvoře Českého centra.

 Výstava bude prezentovat tyto mladé návrháře: Ivana Gurášová / Štěpán Folget / Leona Špačková / Kateřina Švecová / Anna Střídová / Nikola Márová / Radek Dunovský / Alžběta Hudeková

 

BAKALAUREÁTY 2022

VIDEO Z VÝSTAVY BAKALAUREÁTY

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu závěrečných bakalářských studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2022.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 14. června 2022 v 17 hodin. Výstava potrvá od 15. června 2022 do 30. června 2022 v prostorách Univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Výstava bude prezentovat tyto mladé návrháře:
Hübnerová Barbora
Klozová Kateřina
Střídová Anna
Šäfrová Michaela
Tregler Ondřej
Vlčková Laura
Blažková Ema
Magyárová Jana
Marková Denisa
Matejová Eliška
Váchová Josefína
Čihák Jan
Stupková Anežka
Svobodová Marie

 

MUZEJNÍ NOC POD JEŠTĚDEM 2022 – 10. června
V pátek 10. června 2022 od 18:00 hod, v rámci Muzejní noci pod Ještědem, proběhne módní přehlídka sestavená z vybraných kolekcí oděvů a šperků.
Univerzitní Galerie N Technické univerzity v Liberci Fakulty textilní Katedry designu má tu čest se opět účastnit projektu Muzejní noc pod Ještědem, celorepublikového Festivalu muzejních nocí, jehož organizace se od roku 2005 každoročně ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z.s. ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem.
V 18 hodin zahájíme program prezentací výstavy semestrálních studentských prací bakalářského studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku, Návrhářství textilu a oděvu a Textilní technologie a vzorování a magisterského studijního programu Design – textil, oděv, sklo, šperk. Výstavu “SEMESTRÁLKY” doplní komentované prohlídky vedené pedagogy Katedry designu. V průběhu večera mezi 19:00 a 22:00 hodinou bude probíhat workshop ve školních dílnách Katedry designu. Široké veřejnosti tak ukážeme budovu a její zázemí, ve které se univerzitní Galerie N nachází. Díky workshopům s pedagogy katedry si návštěvníci budou moci vyzkoušet i zajímavé tvůrčí procesy, které škola studentům nabízí. Zveme Vás do příjemného prostředí plného mladé energie.

SEMESTRÁLKY / SKLO A ŠPERK / LETNÍ SEMESTR

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu semestrálních studentských prací bakalářského studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a navazujícího magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk, která proběhne v Galerii N v Jablonci nad Nisou. Studijní program Návrhářství - zaměření Návrhářství textilu a oděvu se bude prezentovat výstavou na budově B v Liberci, ateliérech a kreslírně.
Výstava letních Semestrálek bude zahájena vernisáží s módní přehlídkou v úterý 31.května 2022 od 17 hod v Galerii N.
Výstava v Galerii N potrvá od úterý 31. května do pátku 10. června 2022, těšíme se na Vás denně od 13-17 hod. Druhá část výstavy v Liberci v budově B bude přístupná pouze ve čtvrtek 2. 6. 2022 od 9-15 hod. V pátek 10. června proběhne v Galerii N Muzejní noc pod Ještědem od 18-24 hod..

Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením pedagogů Katedry designu doc. Svatoslava Krotkého, akad.mal., doc. M.A. Ludmily Šikolové, Mgr. Jany Válkové Střílkové, MgA. Václava Řezáče, MgA. Martina Hlubučka, Mgr.art. Zuzany Veselé, Mg.A. Miroslavy Focke a Bc. Ondřeje Ludína  a za podpory všech členů Katedry designu.

Studenti v zaměření Návrhářství skla a šperku zpracovávali tato témata:
1. ročník - “Geometrie v architektuře”- skleněný reliéf a šperk
2. ročník - “Pohyb těla”- řetězy, “Barva má svůj tvar”- volná skleněná plastika, “Stín
v architektuře”- brože a volná skleněná plastika
3. ročník - “Krajina těla”- šperk a volná skleněná

Studenti v zaměření Návrhářství textilu a oděvu zpracovávali tato témata:
1. ročník - „Pohyb - klid“ anatomie tvarů
2. ročník - „Šelmy“ nebezpečné a půvabné - Semestrální oděvní práce vznikly s podporou Katedry technologií a struktur (KTT) a firmou Mileta a.s.

 Studenti magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk zpracovávali pro své semestrální práce volná témata.

SVATOSLAV KROTKÝ
Textilní design na Technická univerzita v Liberci žije! I o tom vás přesvědčíme na květnové PechaKucha Night v Kino Varšava.
Mikrofonu se chopí doc. Svatoslav Krotký, pedagog Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci. Ve formátu 20x20 vám představí svou pestrou tvorbu od tapisérií přes prostorové kompozice, samostatné textilní objekty až po originální instalace... a možná dojde i #nanotechnologie v umění.
Textil je zpět a my vás o tom 17. května od 20:00 v kině Varšava rádi přesvědčíme!
Vstupenky zde

 

SVATOSLAV KROTKÝ - „OBRAZY…A“                                                                                                    Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve
na výstavu SVATOSLAV KRTKÝ - „OBRAZY…A“

Výstava s názvem „OBRAZY…A“ Svatoslava Krotkého, pedagoga Katedry designu Fakulty textilní TUL, představuje práce malované v posledních dvou letech na převážně netradičních textilních materiálech. Jejich tématem jsou vzpomínky na moře, přírodu….a je doplněna o artefakty, které nebyly nikdy vystaveny.

Výstava v Galerii „N“ potrvá od 26.4 do 24.5.                                                                                        Vernisáž se koná 25.4 od 17 hod s úvodním slovem Mgr. Oldřicha Palaty.

                                           

STUDENTI ZÁŘILI NA MÓDNÍ PŘEHLÍDCE MBPFW více o přehlídce ZDE

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK FW22

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci má opět tu čest účastnit se módní přehlídkou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2022. Kolekce vybraných studentských prací prezentuje studijní program Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu. 

Přehlídka se koná 10.4. 2022 od 15:00 hodin, Holešovická tržnice - hala 13
(Bubenské nábř.306/13, Praha 7 - Holešovice)
Módní přehlídka je sestavena ze semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu. Vybrané modely jsou artefakty z textilní tvorby a oděvů, které reflektují subjektivní vyjádření stanoveného tématu. Vše je doplněno studentskými šperky z různých materiálů.

Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením v zaměření Návrhářství skla a šperku u doc. M.A. Ludmily Šikolové, MgA. Marcely Kindl Steffanové, Mgr. Jany Válkové Střílkové.V zaměření Návrhářství textilu a oděvu vznikaly práce pod vedením doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé, MgA. Miroslavy Focke, Bc. Ondřeje Ludína a za podpory všech členů katedry designu.

Studenti - oděv: Anežka Kotková (Teshima), Anežka Kotková (Derma), Anna Střídová (Farum Midtpunk), Anna Střídová (Síla barev ve struktuře), Markéta Kožená (Skin), Ivana Gurášová (Oči),  Diana Tudosiciuc (Mýval)
Studenti - šperk: Denisa Marková, Natálie Kubíková, Eliška Zieglerová, Ekaterina Belykh, Linh Khanh Phamová, Veronika Johana Vedralová

   

 

TALENTOVKY NA KATEDŘE DESIGNU

? Chcete se věnovat designu textilu, oděvu či skla a šperku?!
! Přichází čas rozhodnutí !
do 28.2.2022 se můžete přihlásit do bakalářského studijního programu (Bc.) „Návrhářství”
do 31.3.2022 se můžete přihlásit do navazujícího magisterského studijního programu (MgA.)
"Design-textil, oděv, sklo, šperk"
Více informací o přijímacím řízení a talentovaných zkouškách naleznete
na http://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni a přihlášku zvládnete jednoduše podat na http://www.ft.tul.cz/uchazeci/elektronicka-prihlaska-ke-studiu

Tak na viděnou na talentovkách!

 

ANALOG                                                                                                                                        Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve
na výstavu ANALOG

Výstava proběhne od 23. 3. do 22. 4. 2022 v prostorách univerzitní
Galerie N v Jablonci nad Nisou. Zahájení výstavy se uskuteční ve středu 23. 3. 2022 v 17 hodin.

Tvůrčí osobnosti české výtvarné scény mnoha žánrů se v roce 1990 poprvé setkaly při odborném vysokoškolském studiu v jednom ročníku Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Již tehdy ovlivnilo jejich budoucí směřování vzdělání ve specializovaných ateliérech. Od konce studií se jejich cesty rozešly různými směry a nyní se znovu setkávají na výstavním projektu Analog, který jejich výtvarná díla - sochy, obrazy, šperky, oděvy, grafiky, instalace, fotografie aj. znovu dává dohromady v nové souvislosti. Zase spolu bude tedy možné v jedinečné konfrontaci i souznění vidět práce 20 výtvarných osobností z jednoho studijního ročníku v jablonecké univerzitní Galerii N od 22. 3. do 22. 4. 2022.

Josef Divín - Zahrada

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu Josefa Divína - Zahrada. Výstava proběhne od 23. 2. do 17. 3. 2022 

Vernisáž výstavy bude probíhat podle aktuální epidemiologické situace v termínu 23. 2. 2022 od 17 hodin.

Výstava autorského skla a kreseb sklářského výtvarníka a pedagoga Josefa Divína (1982). Charakteristika jeho tvorby spočívá v natavování stříbrných folií na foukané žhavé sklo. Vytváří tak autorsky broušené objekty - nádoby, kterým však ubírá jejich funkčnost. Na jednotlivých tvarech lze vypozorovat vliv a inspiraci přírody a atmosférických jevů v krajině („ Dáme-li se vést přírodou, nemůžeme v ničem pochybit“ Marcus Tullius Cicero). Výstavu skla doplňuje na třicet nejnovějších kreseb krajin (2019-2021). Josef Divín pedagogicky působí na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí, kde je vedoucím oboru Design skla a světelných objektů. Kurátorkou výstavy je PhDr. Sylva Petrová

SEMESTRÁLKY 22

Témata:
„Šelmy“ nebezpečné a půvabné – 2. ročník
„Síla barev ve struktuře“ – 3. ročník

Výstava semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníků Katedry designu se zaměřením
Návrhářství textilu a oděvu Fakulty textilní, Technické univerzity v Liberci proběhne                              od 18. 1. do 18. 2. 2022 v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením pedagogů doc. Svatoslava Krotkého akad.mal. a Mgr.art. Zuzany Veselé, za podpory všech členů Katedry designu.
Vystavené budou artefakty z textilní tvorby a oděvů, ty reflektují subjektivní vyjádření zadaného
tématu jednotlivých studentů. Práce studentů druhého ročníku prezentují ručně tkané tapiserie,
návrhy vzorů na textilní potisky technikou sublimace a to i v realizacích na oděvech. Třeťáci
odprezentují své oděvní kompozice v zadané technice pletení. Budou vystaveny oděvy ručně pletené
a pletené na ručních pletacích strojích, popř na průmyslových žakárských strojích. Dalším, co
uvidíte, budou prostorové textilní instalace a drobné textilní plastiky – textilní miniatury.

Vernisáž výstavy bude probíhat podle aktuální epidemiologické situace v termínu 18. 1. 2022 od 17 hodin.         

Práce studentů 2. a 3. ročníku NÁVRHÁŘSTVÍ SKLA A ŠPERKU budou k shlédnutí pouze v
době vernisáže v kreslírně a ateliérech budovy N v Jablonci n.N.
Třetí ročník pracoval na společné téma KRAJINA TĚLA s odkazem na části těla, která se mohou stát
i krajinou. Studenti vytvořili šperky, doplňky či volné objekty ze skla.
Druhý ročník pro šperk navrhoval ŘETĚZ na téma POHYB TĚLA. Ve skle byla hlavním tématem
BARVA s podtitulem „Může mít barva svůj tvar?“

událost na FB

STILL HUMAN?

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu STILL HUMAN? 

Exponáty pochází z každoročně pořádané mezinárodní soutěže šperků na festivalu Silver, který od roku 1979 pořádá Galerie umění v Legnici. Soutěž je čistě uměleckého charakteru, upřednostňuje umělcovu myšlenku a vyjádření k danému tématu. Interpretace tématu a umělecká hodnota výpovědi jsou základními kritérii pro kvalifikaci děl na výstavu.
Téma 29. ročníku soutěže znělo: STILL HUMAN? Z 357 prací přihlášených 186 umělci z 35 zemí vybrala porota (Caroline Broadhead, Maria Magdalena Kwiatkiewicz, Georg Dobler, Darijus Gerlikas a Sławomir Fijałkowski) 44 umělců. Vybraná díla jsou prezentována na této výstavě.

Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 9. 11. 2021 v 17. 00 a potrvá do pátku 3. 12. 2021. Galerii N, v Jablonci n. N., Jehlářská 14/520.

Těšíme se na hojnou účast na mezinárodní výstavě.

 POZOR, SAHAT! 

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci
Vás srdečně zve na výstavu POZOR, SAHAT! Výstava prezentuje tvorbu studentů bakalářského studijního programu NÁVRHÁŘSTVÍ, specializace TEXTILNÍ TECHNOLOGIE A VZOROVÁNÍ.

Textilní tvorba zahrnuje tradiční oděvní a interiérové textilie i textilie uměleckého charakteru. Materiál, technologie, struktura, barevnost, estetika, grafika, výtvarné prvky a kompozice, trendy a další atributy, které jsou výchozí pro návrh textilního vzoru – to vše musí znát návrhář, aby jeho práce byla úspěšná. Od počátečního výtvarného návrhu k vyrobení textilie vede profesionála náročná cesta. Přijďte se podívat, jak po této cestě kráčejí naši studenti.

Výstava potrvá od úterý 12. 10. 2021 do středy 29. 10. 2021 v Galerii N, v Jablonci n. N., Jehlářská 14/520. Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 12. 10. 2021 v 17. 00 hod. Úvodní slovo Mgr. Oldřich Palata.

 MODNÍ PŘEHLÍDKA V OBLASTNÍ GALERII LIBEREC

Střední škola Kateřinky a Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci pořádají Galavečer s módní přehlídku v Oblastní galerii Liberec s hudebním doprovodem Varhana Orchestroviče Bauera
Přehlídka se koná 7.října 2021 od 18 hodin, Masarykova 723/14, 460 01 Liberec.
Vstup na pozvánky.

ZÁZNAM Z MÓDNÍ PŘEHLÍDKY

SKLOLETÍ/ 100 LET SKLÁŘSKÉ ŠKOLY V ŽELEZNÉM BRODĚ

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu SKLOLETÍ/ 100 let sklářské školy. Výstava potrvá do 1.10.2021. Galerie N bude otevřena tento víkend 18. – 19. 9. 2021 s akcí Skleněné městečko od 10.00 do 17.00.

 KATEDRA DESIGNU A MERCEDES - BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Katedra designu má opět tu čest, účastnit se módní přehlídkou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
Přehlídka se koná v pondělí 6.září 2021 od 17:00 hodin,
Hala 13, areál Holešovické tržnice, Bubenské nábř. 306/13, Praha 7.

Kolekce pro módní přehlídku je sestavena ze semestrálních a bakalářských prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu. Vybrané oděvy jsou artefakty z textilní a oděvní tvorby, které reflektují subjektivní vyjádření vybraného tématu. Vše je doplněno studentskými šperky z různých materiálů.
Seznam studentů jejichž oděvy a šperky uvidíte na módní přehlídce:
Oděv: Václav Černý, Veronika Šišková, Jana Kroulíková, Barbora Hübnerová, Anna Střídová, Vendula Menšíková, Michaela Šäfrová, Laura Vlčková a Jan Syrovátka
Šperk: Denisa Marková, Markéta Zemanová, Marie Svobodová, Veronika Johana Vedralová, Jana Městecká a Klára Laušmanová

MUZEJNÍ NOC POD JEŠTĚDEM

Galerie N Technické univerzity v Liberci Fakulty textilní Katedry designu má tu čest
se poprvé účastnit projektu Muzejní noc pod Ještědem, celorepublikového Festivalu
muzejních nocí, jehož organizace se od roku 2005 každoročně ujímá Asociace muzeí a
galerií České republiky, z. s. ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním
muzeem.


V 18 hodin zahájíme program otevřením výstavy závěrečných studentských prací
studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství
textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2021 s módní přehlídkou vybraných kolekcí oděvů
a šperků.
Výstavu Bakalaureáty doplní komentované prohlídky vedené pedagogy Katedry
designu. V průběhu večera mezi 19:00 a 22:00 hodinou bude probíhat workshop ve školních
dílnách Katedry designu. Široké veřejnosti tak ukážeme budovu a její zázemí, ve
které se Galerie N nachází. Díky workshopu s pedagogy katedry si návštěvníci
budou moci vyzkoušet i zajímavý tvůrčí proces, který škola studentům nabízí. Zveme
Vás do příjemného prostředí plného mladé energie.
Galerie N je univerzitním výstavním prostorem Katedry designu Fakulty textilní na
Technické univerzitě v Liberci. Programem galerie je prezentace studentů, pedagogů
Katedry designu a dalších vysokých škol a výtvarníků z mnoha uměleckých oblastí.
Věříme, že Galerie N má potenciál prohloubit dialog mezi studenty a profesionálními
výtvarníky a také navázat kontakt s prostředím města Jablonce i mimo uzavřený svět
univerzitního kampusu.

BAKALAUREÁTY 21

článek a fotografie z výstavy

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu závěrečných studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2021.

Těšíme se na Vás na vernisáži ve středu 16. června 2021 v 17 hodin. Výstava potrvá od 16. června 2021 do 26. června 2021 v prostorách Galerie N v Jablonci nad Nisou (podle epidemiologické situace).

V pátek 25. června 2021 od 18:00 hod, v rámci Muzejní noci pod Ještědem, proběhne módní přehlídka sestavená z vybraných kolekcí oděvů a šperků.

Více na události FB a stránkách Galerie N

Výstava bude prezentovat tyto mladé návrháře:
Bagdasarian Diana
Černý Václav
Hošták Jakub
Chekirova Salima
Jurásková Kateřina
Kroulíková Jana
Marošová Zuzana
Menšíková Vendula
Nemergutová Nikola
Nevrlá Magdalena
Nováková Iveta
Syrovátka Jan
Švecová Kateřina
Švorcová Amálie
Vlčková Veronika

SEMESTRÁLKY

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu semestrálních studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu, která proběhne v ateliérech a kreslírně na budově N v Jablonci nad Nisou a budově B v Liberci.                                                                                                      Výstava potrvá od středy 9. do pátku 11. června 2021, těšíme se na Vás denně od 10-16 hod. Výstava v budově N v Jablonci nad Nisou bude přístupná po osobní telefonické dohodě na čísle 731 526 303.

Krátká pozvánka na výstavu od studentů.

Článek a fotografie z výstavy

Studenti v zaměření Návrhářství textilu a oděvu zpracovávali tato témata:
1. ročník - Pohyb – klid - anatomie tvarů
2. ročník - Architektura - objekt - dekor
3. ročník - Volné téma

Studenti v zaměření Návrhářství skla a šperku zpracovávali tato témata:
1. ročník - Geometrie
2. ročník - Barva, účast na soutěži Master of Crystal 2021
3. ročník - Volné téma

Více na události FB a stránkách Galerie N

 

 MULTIVERSUM

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online audiovizuální projekt spolku Multiversum pod názvem We will sea. Více na události FB nebo stránkách Galerie N.

ODKAZ NA VIDEO Z GALERIE N - WE WILL SEA

 

 

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online přehlídku studentských prací.              Odkaz na přehlídku najdete ZDE

Fotografie z přehlídky ZDE

Záznam z přehlídky ZDE

Článek o přehlídce ZDE

 

 

Semestrálky - výstava prací studentů skla a šperku.

Mrkněte na video z výstavy v Galerii N.

https://www.youtube.com/watch?v=Njh7xMQTsLY

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online výstavu semestrálních prací studentů se zaměřením Návrhářství skla a šperku z FT, TUL proběhne od 23. 2. do 19. 3. 2021 v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů 2. a 3. ročníků vznikaly pod výtvarným vedením doc. M.A. Ludmily Šikolové, ak. sochaře Oldřicha Plívy, Mgr. Jany Válkové Střílkové, MgA. Václava Řezáče a za podpory všech členů katedry designu. ( Odkaz na online vernisáž vložíme na FB: Katedra designu FT TUL)                       

Zahájení výstavy 23. 2. v 17.00 bude probíhat on-line. Otevření galerie pro veřejnost bude podléhat aktuální epidemiologické situaci. Pokud to nařízení vlády umožní rádi bychom v závěru
výstavy uspořádali veřejnou dernisáž 16.3. v 17.00.   

                                                                                                                     

Semestrálky - výstava prací studentů 2. a 3. ročníku.

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online výstavu Semestrálky. Vystavovat bude 2. a 3. ročník návrhářství oděvu a textilu. Výstava bude zahájena online vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 19. ledna 2021 v 17 hodin. ( Odkaz na online vernisáž vložíme na FB: Katedra designu FT TUL)                                                                                                                                       Dernisáž výstavy bude probíhat v úterý 16.2.2021.                                                                                       Výstava potrvá do pátku 19. února 2021.

                     

1.KOLO PŘIJÍMAČEK! DEADLINE 28.2.2021!!!! 

Stále nevíš, kde chceš studovat? Přihlaš se k nám do Liberce na bakalářský program Návrhářství. Nezapomeň si co nejdřív podat přihlášku zde. 

Více informací o katedře a přijímačkách zde

POZOR ZMĚNA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ !!!!!!!! O ZMĚNÁCH INFO zde.                                            

                                                                                                                                                          

Vernisáž výstavy Figura v pohybu výtvarnice Zuzany Kadlecové v Galerii N.  22. září 2020

             

FIGURA V POHYBU - ZUZANA KADLECOVÁ

Dynamiku a pohyb figury - alternativy mapující jedinečnost lidské existence, představuje ve své tvorbě malířka Zuzana Kadlecová.

Vernisáž 22. 9. 2020 od 17 hodin v Galerii N. 

 

 

BAKALAUREÁTY 2020

Tradiční výstava závěrečných studentských prací BAKALAUREÁTY se tentokrát, vzhledem k aktuální situaci, přesouvá na termín září 2020. Prezentovány budou práce vytvořené ve specializovaných ateliérech textilu, oděvního návrhářství, šperku a skla.

Výstava bude prezentovat tyto mladé výtvarníky:
Bedřiška Burešová - Akt inspirovaný ženou současnosti
Adéla Rollerová - Oděvy s prvky autorské tkaniny
Tereza Koukalová - Vzorování textilu pomocí přírodních materiálů v oděvní kolekci
Kateřina Režná - Malý svět - oděvní kolekce
Nikola Rendlová – Čtvero ročních období na cestách - Tapiserie
Aneta Křepelová - Udržitelné designové techniky v oděvu
Anastasiia Makarska - Věčná ženskost
Kateřina Novotná - Duševní krize současnosti
Paula Migašová - De formity - šperky a objekty inspirované anomáliemi kostry lidského těla
Hana Prechtlová - Inspirace medúzou - skleněné objekty
Nikola Márová - Narušení minimalismu
Hana Váchalová - Silikon - Alternativa pro šperk

 

IN VINO VERITAS

 

Den evropského dědictví 2020

Národní téma: Památky a vzdělávání
Termín: sobota 12. září v Jablonci nad Nisou, v ČR od 2. do 20. září 2020

Dny evropského dědictví otevřou i tento rok jablonecké památky. Navštívit je můžete v sobotu 12. září, a to zcela zdarma. Nahlédnete do míst, která jsou běžně nepřístupná, dozvíte se zajímavosti z historie města, svezete se retro autobusem tzv. čabajkou neboli harmonikou a na památku si odnesete medaili vyraženou speciálně jen pro tento den. Děti určitě vezměte s sebou! Pro ně je uzpůsobena rodinná trasa s odměnou na konci.

Program (změna vyhrazena): 
9:00 – 16:30 Rodinná poznávací trasa
10.00 – 11.00 Komentovaná procházka po umění
9:00 – 17:00 (pokud není uvedeno jinak) Otevření památek pro veřejnost
1. Kostel sv. Anny, Kostelní ulice
2. Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, Kostelní ulice
3. Městská knihovna, Dolní náměstí
4. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, hlavní budova, ulice U Muzea
5. Nová radnice, Mírové náměstí
6. Střední uměleckoprůmyslová škola, Horní náměstí
7. Kostel Dr. Farského, náměstí Dr. Farského
8. Městské divadlo, Liberecká ulice
9. Galerie N, Jehlářská 14 (u divadla)
10. Kaplička sv. Anny, ulice Palackého
11. Kostel Povýšení sv. Kříže, nám. B. Němcové
12. Dům česko-německého porozumění, ulice Československé armády
13. Sokolovna, Tyršovy sady
14. Kantorova vila, ulice Palackého
15. Státní okresní archiv Jablonec nad Nisou, Turnovská ulice

Podrobnější informace ZDE.

 

STUDUJ NA KDE! 

Stále nevíš, kde chceš studovat? Nejvyšší čas přihlásit se k nám do Liberce na bakalářský program Návrhářství. Pořádáme 2. kolo přijímacího řízení. Čas stále máš, ale nenech nic náhodě! Pošli nám své portfolio do 31. července - ale pozor, nezapomeň si nejdřív podat přihlášku.

PŘIHLÁSIT SE

 

ISPO ACADEMY MASTERCLASS 2020

           

Tři naše studentky Jana Kroulíková, Emma Fačkovcoká a Iveta Balgová se zúčastnily na mezinárodním designérském workshopu ISPO Academy Masterclass 2020 pro vybrané vysoké školy.

Tématem letošního ročníku akademie "Create a Picture of the Future Sport".

Studenti pracovali v týmech. Jak sama Jana říká, "možnost zúčastnit se Masterclass, byla to pro mě obohacující zkušenost."

ODKAZ

 

VÝSTAVA REMINISCENCE POKRAČUJE!

Také dveře naší galerie jsme museli na nějaký čas zavřít. Od minulého týdne opět fungujeme a srdečně se na Vás těšíme. Můžete u nás navšívit prodlouženou výstavu polských výtvarníků z Łodže REMINISCENCE.

Otevřeno:
pondělí-pátek
13:00-17:00
vstup zdarma

 

MERCEDEZ-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2020

Technická univerzita v Liberci Fakulta textilní Katedra designu Vás zve na módní přehlídku studentů Návrhářství na Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 do areálu kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici na pražském Smíchově.

módní přehlídka TUL v neděli 15. března 2020 od 13:00
MERCEDES-BENZ STAGE, KLÁŠTER SV. GABRIELA, HOLEČKOVA 10, PRAHA 5
vstup přes hlavní vchod z Holečkovi ulice

KOUPIT VSTUPENKY

Módní přehlídka je sestavena ze semestrálních a bakalářských prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu se specializací Návrhářství oděvu a šperku z Fakulty textilní, Technické univerzity v Liberci. Vybrané oděvy jsou artefakty z textilní tvorby a oděvů reflektují subjektivní vyjádření stanoveného tématu. Na přehlídce se představí kolekce sestavená z oděvů realizovaných v technice pletení a digitální tisk. Vše doplnění šperky především z kovu, ale i ze skleněných korálků, kostí, PVC a plexiskla zaměřené na možnosti vzájemného dialogu materiálů.

 

TEXTIL A ODĚV Z KDE - SEMESTRÁLNÍ PRÁCE

Vernisáž s módní přehlídkou zahájí Mgr. Oldřich Palata v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 21. ledna 2020 v 17 hodin. Výstava potrvá do pátku 21. února 2020.

Semestrální práce studentů Návrhářství skla a šperku budou během vernisáže vystaveny v ateliéru nad galerií.

 

TĚKÁNÍ - BarborA MiedzińskÁ

Vernisáž začne v úterý 28. 1. 2020 v 18:30 hodin. Výstava potrvá do pátku 28. 2. 2020.

TĚKÁNÍ neboli PŘELÉTÁNÍ

"Výstava mé bakalářské práce představuje kompaktní prostor, ve kterém se vznáší, pohybují či jen tak spočívají samostatné textilní objekty. Žijí ve společné symbióze a jejich organičnost by měla v pozorovateli vyvolávat pocity či emoce vycházející z podvědomí a asociací daného jedince.

Asociace má každý jednotlivec rozdílné, tudíž by na každý objekt měl reagovat odlišně, nebo vůbec. Kde má představa zanikla a vzniklo tak dílo, tam také nová myšlenka vzniká a rozvíjí se. Prostor, objekty a lidé v něm by se tak měli stát vzájemně nepostradatelné a vytvořit tak propojenou entitu.

Imaginace a její hranice mě vždy fascinovaly. Kde vlastně idea vzniká a zaniká? Jak jednoduše se transformuje? Nemá tak žádné hranice?"

 

BOLZANOVA 7 

Výstava bude zahájena vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 10. prosince 2019
v 17 hodin do Galerie N v Jablonci nad Nisou. Výstava potrvá do pátku 17. ledna 2020.

LUNA -  Aneta Skoupá a Amálie Švorcová

Výstava bude zahájena vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 3. prosince 2019
v 17 hodin v G3P.

 

NAD NISOU -  Zdena Šafka Řeháková.

Výstava bude zahájena vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 5. listopadu 2019
v 17 hodin. Výstava potrvá do pátku 6. prosince 2019.

 

MASTER OF CRYSTAL 2019

17. října proběhlo vyhlášení soutěže MASTER OF CRYSTAL 2019 na téma "THATS ME". Letošní rok byl pro naši katedru velmi úspěšný. Naše studentka Klára Pytelková se svým návrhem získala cenu sklářské společnosti a bývalý student Martin Grosman získal hlavní cenu Mistr křišťálu 2019. Oběma gratulujeme a děkujeme.

VÝHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

 Vítězný návrh od Kláry Pytelkové.

 

Natálie Bozděchová a Barbora Tydlitátová

Vernisáž bude zahájena v úterý 22. 10. 2019 v 17:00. Výstava potrvá do 25. 11. 2019 v prostorách univerzitní galerie G3P. 

Foto: Lenka Glisníková

 

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu eXistenc u příležitosti 10. výročí založení Ateliéru produktového designu na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 1. 10. 2019 v 17 hodin.
Výstava potrvá do 31. 10. 2019. 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu No né příroda do výstavního prostoru G3P.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 13. 11. v 17 hodin.
Výstava potrvá do 07. 12. 2018.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu RELATIVNÍ HRANICE/SPIRIT sklářských výtvarnic Ivy Kolorenčové, Lady Semecké, Markéty Váradiové.

Těšíme se na Vás na vernisáži výjímečně ve čtvrtek 8. 11. v 17 hodin.
Výstava potrvá do 23. 11. 2018

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na vernisáž výstavy Co nevidět, která proběhne 23. 10. 2018 od 17:00 v novém výstavním prostoru G3P.
Výstava Co nevidět představí výběr z prací dvou studentek Katedry designu (zaměření Návrhářství skla a šperku) Anny Šmejcové a Alžběty Skalické.
Těšíme se na Vaší návštěvu.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu 120 LET MORAVSKÉ GOBELÍNOVÉ MANUFAKTURY do Galerie N. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 9. 10. 2018 od 17 hodin.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na zahájení činnosti nového výstavního prostoru Galerie Třetí patro. Vernisáž první výstavy s názvem NECRONATURA proběhne v úterý 2. 10. 2018 od 17 hodin.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu Emilie Frydecké do Galerie N.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci má svůj oficiální facebookový profil, který můžete navštívit na této adrese:

https://www.facebook.com/Katedra-designu-FT-TUL-665085687174848/?modal=admin_todo_tour

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu Setkání v krajině do Galerie N.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu semestrálních prací studentů zaměření Návrhářství skla a šperku do Galerie N.

V univerzitním časopisu T-uni vyšla krátká reportáž z vernisáže výstavy BAKALAUREÁTY 2018.

 http://tuni.tul.cz/rubriky/kultura/id:94714

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu BAKALAUREÁTY 2018.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu GENERACE do Galerie N.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu HZA BAŽANT / NUSLE do Galerie N.

 

Článek o výstavě semestrálních prací v Jabloneckém měsíčníku.
"Módní styl budoucí generace nebude nuda"

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu semestrálních prací oboru Textilní a oděvní návrhářství – TEXTIL & ODĚV do Galerie N.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu ZAOSTŘENO.2 / VLADIMÍR KOMŇACKÝ – ŠPERKY, TOMÁŠ PLESL – OBRAZY do Galerie N.

    

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu ZÓNA BEZ HRANIC – Česko-slovenský autorský šperk do Galerie N.

články o výstavě:
tuni.tul.cz
www.designcabinet.cz
www.materialtimes.com

Děkujeme sponzorům Advantage, Telmo a 3Dstyl, a dalším sponzorům.

  

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na Designblok 17! 

Již dnes se na vás těšíme. Katedra designu slaví 25 let od svého vzniku.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu Svatoslava Krotkého do Galerie N.

články o výstavě:
tuni.tul.cz
www.materialtimes.com

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu na Pražský hrad

články o výstavě:
www.materialtimes.com
tuni.tul.cz

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na Fashion show

tuni.tul.cz

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu semestrálních prací do Galerie N.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Severočeského muzea v Liberci na výstavu bakalářských prací. 

                                                                    

Článek na T-UNI o absolventské výstavě oboru Textilní a oděvní návrhářství - zaměření textil/ oděv, kterou můžete stále navštívit do 21.4.2017 v Galerii N v Jablonci nad Nisou.                                                                                                                                                                                         http://tuni.tul.cz/rubriky/udalosti/id:86315/s-absolventy-oslavila-katedra-designu-svych-25-let

25. VÝROČÍ KATEDRY DESIGNU - co připravujeme během roku 2017

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Galerie N na VÝSTAVU ABSOLVENTŮ 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Galerie N na VÝSTAVU ABSOLVENTŮ 

Úspěch našich pedagogů na veletrhu Internationale Handswerkmesse v Mnichově

http://tuni.tul.cz/rubriky/kultura/id:85909/v-mnichove-se-predstavuji-nasi-designeri-mame-jednu-zlatou

 
 JUNIOR GLASS WAYS

Naši studenti se účastnili na mezinárodní soutěžní přehlídce tvorby studentů sklářských oborů Junior Glass Ways se uskuteční 4. března — 2. dubna 2017 v Centru sklářského umění Huť František, Sázava.                                          

                                                                                                                                                                                        

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Galerie N na autorskou výstavu textilního výtvarníka Jana Měšťana 77 OHLÉDNUTÍ.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 28. 2. 2017 v 17 hod. Výstava bude otevřena do 21. 3. 2017                                                                                                                                                                                                                                                   
          

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu SEMESTRÁLNÍCH PRACÍ do Galerie N.

Těšíme se na Vás na vernisáži s módní přehlídkou v úterý 17. 1. 2017 v 17 hod.                                                                                                                                                                                                                                                       
          

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu MARIE HROMADOVÉ - POKRAČOVÁNÍ do Galerie N.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 6. 12. 2016 v 17 hod.                                                                                                                                                                                                                                                       
          

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu NA PŮL ŽERDI - kresby a obrazy Václava Bendy do Galerie N.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 8. 11. 2016 v 17 hod.
                                                                                                                                           

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu do galerie Pro Design v Armaturce v Ústí nad Labem  ateliéru Sklo a Šperk

   

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na na výstavu do Galerie N           ateliéru Sklo Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

   

Ak. soch. Oldřich Plíva vystavuje v Paříži

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na na výstavu do Galerie N
SEMESTRÁLNÍ PRÁCE

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý s modní přehlídkou 7. 6. 2016 v 17 hod.
Výstava bude otevřena do 27. 6. 2016                                                          

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na na výstavu do Galerie N
NA VELIKOSTI NESEJDE

Ludmila Šikolová a Andrea Tachezy
Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 3. 5. 2016 v 17 hod.
Výstava bude otevřena do 1. 6. 2016

 Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na na výstavu do Galerie N
RETROSPEKTIVA S JISTÝM OMEZENÍM

Textilní výtvarník Bohdan Mrázek.
Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 29. 3. 2016 v 17 hod.
Výstava bude otevřena do 26. 4. 2016

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na módní přehlídku

Semestrální práce 2016 / 2016

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na výstavu do Galerie N

NAD NISOU -výstava výtvarníků Oldřicha Plívy a Zdeňka Lhotského. Vystavovat budou grafiku, plastiky ze skla, kovu a kamene. Těšíme se na Vás na vernisáži výstavy v úterý 23. 2. 2016 v 17 hod.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na výstavu do Galerie N

Výstava SEMESTRÁLNÍCH PRACÍ studentů Katedry designu.                                                                 Těšíme se na Vás na vernisáži s módní přehlídkou v úterý 19. 1. 2016 v 17 hod.

 

 Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na výstavu do Galerie N

Výstava šperků ze sbírek GALERIE UMĚNÍ v Legnici.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na výstavu do Galerie N

Výstava Ilony Chválové ve vestibulu budovy rektorátu Technické univerzity v Liberci.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zvou na výstavu

QUBUS 13th průřez tvorbou studia Qubus za posledních 13 let, od designu porcelánu přes sklo a jiné materiály až po limitované série sběratelských objektů. Studio pracuje na pomezí designu a volného umění s konceptuálním přístupem k návrhu a realizaci produktu.                                                                 Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 3. 11. v 17 hod.

                       

Ak. soch. Oldřich Plíva vystavuje v Bruselu