Visegrádský stipendijní program přijímá nové přihlášky

Visegrádský stipendijní program je akademický program propojující studenty a výzkumníky a veřejné i soukromé vysoké školy a univerzity v regionu V4 (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovenko), ale také na západním Balkáně (Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Kosovo, Severní Makedonie a Srbsko) a v zemích Východního partnerství (Arménia, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina).

Občané těchto 16 zemí se mohou hlásit o stipendijní podporu v délce 1 až 4 semestrů, a to na magisterském a pomagisterstkém (doktorském či postdoc) stupni na všech akreditovaných oborech na vysokých školách, univerzitách či ústavech akademií věd. Občané zemí V4 mohou rovněž požádat o podporu v bakalářském studiu na univerzitě v jiné zemi V4.

Finanční podpora je poskytována jak vyjíždějícím studentům (ve výši 2.500 €/semestr), tak i jejich přijímajícím školám (1.500 €/semestr).

Uzávěrka elektronické přihlášky: 15. březen 2022 Další informace a odkazy: http://visegrad.study/

2. 2. 2022