Výstava "SEMESTRÁLKY 22"

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve
na výstavu SEMESTRÁLKY 22.

Výstava semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníků
proběhne od 19. 1. do 18. 2. 2022 v prostorách univerzitní
Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Zahájení výstavy se uskuteční 18.1. 2022 v 17 hodin.

„Šelmy“ nebezpečné a půvabné – 2. ročník
„Síla barev ve struktuře“ – 3. ročník

Vystavené budou artefakty z textilní tvorby a oděvů, ty reflektují subjektivní vyjádření zadaného tématu jednotlivých studentů. Práce studentů druhého ročníku prezentují ručně tkané tapiserie, návrhy vzorů na textilní potisky technikou sublimace a to i v realizacích na oděvech. Třeťáci odprezentují své oděvní kompozice v zadané technice pletení. Budou vystaveny oděvy ručně pletené a pletené na ručních pletacích strojích, popř. na průmyslových žakárských strojích. Dalším, co uvidíte, budou prostorové textilní instalace a drobné textilní plastiky – textilní miniatury.

Práce studentů 2. a 3. ročníku NÁVRHÁŘSTVÍ SKLA A ŠPERKU budou k shlédnutí pouze v době vernisáže v kreslírně a ateliérech budovy N v Jablonci n. N. Třetí ročník pracoval na společné téma KRAJINA TĚLA s odkazem na části těla, která se mohou stát i krajinou. Studenti vytvořili šperky, doplňky či volné objekty ze skla. Druhý ročník pro šperk navrhoval ŘETĚZ na téma POHYB TĚLA. Ve skle byla hlavním tématem
BARVA s podtitulem „Může mít barva svůj tvar?“

2. ročník: Barteková Eliška, Cibiriová Petra, Eichnerová Nikola, Folget Štěpán, Gurášová Ivana, Hammood Mohammed J M, Horáková Eliška, Khudaibergenova Aigerimanel, Kliuikova Mariia, Kramarenko Mykyta, Nishchaia Anastasiia, Tudosiciuc Diana, Zueva Sofia

3. ročník: Hübnerová Barbora, Klozová Kateřina, Kotková Anežka, Kozulina Anna, Kožená Markéta, Šäfrová Michaela, Šišková Veronika, Tregler Ondřej, Vlčková Laura
Galerie N je univerzitním výstavním prostorem Katedry designu, Fakulty textilní na Technické Univerzitě v Liberci. Naším programem je prezentace studentů, pedagogů z Katedry designu a výtvarníků z mnoha uměleckých oblastí. Věříme, že Galerie N má potenciál prohloubit dialog mezi studenty a profesionálními výtvarníky a také navázat kontakt s prostředím města Jablonce i mimo uzavřený svět univerzitního kampusu.

Galerie N
Jehlářská 14/520